שירות לקוחות: 050-591-4737
  • פייסבוק
  • אינסטגרם

עיצוב גינות תלויות

מה זה אומר גינה תלויה? איך יוצרים אותה? איפה כדאי לתכנן אותה? ועוד פרטים שחייבים לדעת על הלהיט הירוק שמקשט את קירות העולם ממש כאן לפניכם.

עד ממש לא מזמן כיכבו על הקירות שלכם תמונות ופוסטרים ומקסימום שעון קיר או מראה מעוצבת. והיום? היום ברור לכל שאם הקיר שלכם לא מקושט בצמחים חיים אתם כנראה לא חלק מטרנד בולט ביותר בעולם העיצוב: הגינות התלויות. לאחרונה החלו קירות ירוקים להקיף אותנו מכל פינה ולגרום לנו להרגיש כאילו אנחנו שוהים ביעד אקזוטי בלב האמזונס. הקירות האלו מצליחים ליצור מראה מקורי שעושה אווירה נהדרת ואנרגיות נעימות במיוחד. אמנם הגינות התלויות הן טרנד חדש יחסית אך העוצמה וההתפשטות המהירה שלהן מצביעות על כך שהן כנראה הולכות להישאר איתנו זמן רב. אז הורידו את התמונות, פנו את הקיר, והצטרפו גם אתם אל המגמה החדשנית שתעשה למרפסת שלכם טוב ונעים.
איך עושים גינה תלויה?
עיצוב גינות תלויות הן למעשה רעיון מקורי, חדיש ומרענן שמהווה אלטרנטיבה ראויה לגינות הרגילות. מה שקורה בפועל הוא שהצמחים עולים למעלה, על הקיר, ויוצרים חלל ירוק ומרשים במיוחד. איך עושים את זה? אפשר לקחת שירותי ספק חיצוני ואפשר לעשות זאת לגמרי בעצמכם. תוכלו להשתמש באדניות עץ תלויות על הקיר ותוכלו להשתמש בפטנטים אחרים אבל חשוב מאוד לתכנן מראש את הגינה התלויה שלכם. הפתרון של תליית האדניות על הקיר הוא פתרון מצוין שחוסך מקום ומאפשר לתכנן קיר יפהפה ומעוצב. חשוב לבחור קיר שחשוף לשמש וכמובן צמחים שמתאימים לתנאי השטח הייחודיים האלו. תכנון גינה נכון הוא המפתח לגינה תלויה יפה, מרשימה ועמידה.
גינות תלויות במרפסות
רוב האנשים שבוחרים לתכנן גינות תלויות עושים את זה גם בגלל היופי הייחודי שלהן אך בעיקר בשל מגבלות מקום. היתרון הברור של גינות תלויות הוא שמאפשר גם למי שאין לו שטח לגינה ליהנות מצמחיה וירוק בעיניים. זה מתאים למרפסות קטנות, מרפסות גדולות, משרדים, קירות חיצוניים בבית ואפילו לקירות בתוך הבית. חשוב לערוך תכנון מדויק (גם של אמצעי ההשקייה) כדי לוודא שהרטיבות לא תפגע בקיר וכדי שהצמחים ישרדו את תנאי המקום.